SCHODY

Projektując dom i wykańczając jego wnętrze, powinniśmy zwrócić uwagę na wybór schodów. Jest to element każdego budynku wielopoziomowego, który jest narażony na intensywne użytkowanie.

Wyróżniamy dwa rodzaje schodów w zależności od zastosowanej konstrukcji:

  • schody na betonie

  • schody samonośne

Schody na konstrukcji betonowej są najczęściej wykonywane w naszych domach, przy tej metodzie montażu mamy duży wybór w sposobie wykończenia i rodzajach schodów. Bardzo ważne jest odpowiednie wykonanie konstrukcji betonowej, gdyż to ona jest elementem który obłożymy drewnem.

Stosujemy dwa rodzaje schodów na beton:

  • schody klasyczne

  • schody dywanowe

Schody klasyczne cechują się tym, że podstopnica jest cofnięta względem stopnia na ok. 30-40mm. Najczęściej stosuje się pełne wykończenie drewnem. Natomiast przy tym typie schodów podstopnica może być wykończona również płytą MDF lakierowaną na dowolny kolor, ceramiką lub szkłem.

Schody dywanowe na konstrukcji betonowej wykonane są w całości z drewna. Stopnie i podstopnie są tej samej grubości i charakteryzują się niewidocznym łączeniem podstopnia z czołem stopnia.

Schody na konstrukcji samonośnej to jedno z najlepszych rozwiązań, ponieważ dzięki wielu możliwościom konstrukcyjnym, ten typ schodów można dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Możemy zastosować konstrukcję wykonaną w całości z elementów drewnianych lub z metalu malowanego proszkowo, albo ze stali kwasoodpornej. Konstrukcja metalowa umożliwia stworzenie niemalże dowolnego układu biegu, tworzy niepowtarzalny element dekoracyjny pozostając przy tym stabilna i lekka dla oka. Bardzo popularne jest również stosowanie drewnianych schodów dywanowych na konstrukcji samonośnej, które wykonujemy z dużo grubszego materiału.

W zależności od oczekiwań, wykonamy schody, które staną się wizytówką Państwa domu.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA PRZYKŁADOWYCH NASZYCH REALIZACJI SCHODÓW